Музей Склад в Перечині

проживание и питание:

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

Внимание
 • Google Geocoding API error: The request was denied.
reklama pro karpaty

Приватний музей побуту і звичаїв «Склад»

Приватний музей побуту і звичаїв «Склад»
в рамках тура - бесплатно 1 грн. Бронировать
Мабуть, багато хто не знає і навіть не здогадується, що в мальовничому селі Дубриничі знаходиться приватний народний музей побуту та звичаїв, який є ще й центром міжнародних зустрічей. Музей має цікаву назву «Склад».

Охрестили музей так тому, що колись колгосп це приміщення використовував як склад зернових продуктів. Ініціатором створення приватного музею побуту та звичаїв в Дубриничах була корінна жителька Аліса Смирна, яка й зараз піклується та завідує «Складом».
Село Дубриничі має імідж гостинних господарів, музей часто приймає не тільки українських, але й іноземних гостей. Тут іноземці можуть дізнатися багато цікавого про українську культуру, народні звичаї і традиції, скоштувати дубриницьку кухню та навчитися готувати національні страви.
У музеї знаходиться дуже багато старовинних речей, які колись були в активному вжитку закарпатців, тут можна знайти кросна, веретена, нічелниці, берда, граблі, вили, косу, возик, народний одяг. Всі експонати збирають по селах Перечинщини.
В «Складі» проводяться українські вечорниці, на які збираються дівчата та парубки не тільки з Дубриничів, але й з інших сіл. Для туристів діє спеціальна програма з елементами весілля, жартами і танцями. Іноземців пригощають дубриницькими стравами, приготованими найкращими господинями села. Скуштувати тут можна і «заправлену фасолю», вареники, борщ, кнедлі, деруни, сегединський, мед, леквар. Пригостять у «Складі» горілчаними напоями - вишнівками, слив’янками, готується все з домашніх запасів. Дубриницькі газдині проводять майстер класи, де гості можуть навчитися ліпити вареники та готувати різні національні страви.
Коли приїздять гості з інших країн, у музеї діє виставка-продаж сувенірів, переважно кераміки. Усі сувеніри виготовлені народними умільцями. Музей активно співпрацює з деякими німецькими та австрійськими туроператорами. Іноземці приїжджають в село на електричці, місцева громада організовує гостям походи в гори, до Соколового каменю, велопрогулянки.

За однією з версій назва села Дубриничі походить від слів «добра ніч», тобто побажання-прощання. (Дубриничі – село «добрих ночей» та гостинних господарів, так говорили про нього жителі та люди, які проходили через село. Вони зупинялися біля корчми або у гостинних хазяїв, щоб відпочити за ніч, а потім розповідали про «добру ніч» яку провели у колі гостинних людей. Звідси й назва села – Дубриничі.) Саме тому, для іноземних туристів у «Складі» завжди роблять прощальні вечори, щоб вони добре запам’ятали ту добру ніч, яку провели в Дубриничах, а ідеальним місцем для цього є саме «Склад».
Нещодавно для 50 австрійських гостей було організовано театралізоване дійство, на якому австрійці змогли познайомитися та побачити традиційне українське-дубриницьке весілля. Одружували 80-річну пару, молоді були одягнені в народні костюми нареченого та нареченої. Веселилися гості під чардаш, побачили обряд вінчання молодої і танцювали хустковий танець. На весіллі грали дубриницькі музики.

www.perechyn-rada.gov.ua

Поиск туробъекта

Новости

Отзывы


 • Ольга Солодка 12.08.2019 16:18
  У суботу 10 серпня відвідали місто Ньїредьхаза та зоопарк у ньому. Залишились приємні враження і чудовий настрій.Особлив а подяка нашому екскурсоводу п.Мирону, який чітко, зрозуміло і цікаво розказав про саме місто; враховував побажання усіх учасників екскурсії та проявив людяність і небайдужість ...

  Подробнее...

   
 • Воротило Тетяна 07.08.2019 14:19
  Відвідали Кошице 04/08/19 та Токай 06/08/19. Обидві екскурсії дуже сподобалися. Окрема подяка екскурсоводу Юрію Яновському! Дізналися від нього багато нового та цікавого, також він виявився надзвичайно приємною людиною дійсно небайдужою до своєї справи.

  Подробнее...

   
 • Горецкая Н.В 31.07.2019 16:49
  Відвідали Словаччину 18 липня 2019. Дякуємо Христині, Яні за відповідальніст ь до роботи. Дівчатка допомогли нам зорганізуватися . Чудовий екскурсовод Мирон.

  Подробнее...