Медяник

проживание и питание:

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

reklama pro karpaty

Його величність – Медяник. Великий Бичків

Його величність – Медяник. Великий Бичків
Неповторний орнамент бичківського медяника прикрасить не тільки весілля, а й будь-яку врочистість. Не завжди однаково легко працюється над створенням цього чудо-виробу, адже в кожному із них відображається чиясь доля.
Неповторний орнамент бичківського медяника прикрасить не тільки весілля, а й будь-яку врочистість. Не завжди однаково легко працюється над створенням цього чудо-виробу, адже в кожному із них відображається чиясь доля. А тому немає двох точно однакових медяників, як немає двох точно однакових долей.
      Здавна Бичків славиться своїми весільними кухарками, які зберегли кулінарні традиції наших предків, збагачуючи їх своїми елементами куховарства. З давніх-давен у Великому Бичкові на весіллях можна було побачити традиційний медяник.
      Про цей урочистий кондитерський виріб існують перекази, що дійшли до нас із споконвіків: бережливо передавалися з діда-прадіда, з покоління в покоління. Весільні медяники стали символом надійності і міцності новоствореної сім'ї. Розмаїття кольорів на візерунках, які прикрашають весільний оберіг, говорять самі за себе.
      У житті, немов на довгій ниві, всяке буває: різні життєві негаразди, подружні суперечки. Але в кожній сім'ї є свій оберіг. Для подружніх пар — це його величність Медяник. Саме тому з давніх-давен на весілля пекли три медяники, які освячували під час вінчання в церкві: два маленькі і третій великий. Після того як «завили» молоду (зав'язали їй хустину), під спів жалісних пісень молоді стають по різні боки столу і розривають медяник. За повір'ям, хто більше урве, той довше житиме.
      Вперше згадується про цей кондитерський виріб ще до Першої світової війни (1914 р.). Кулінари свято зберігали тайну виготовлення медяника надзвичайної краси, розписаного веселковим різнобарв'ям фарб. Скоріше за все, таємниця рецепта «просочилась» від австрійських кулінарів, але вже з втіленням бичківських традицій випічки. Велика ймовірність того, що медяник — це різновид оригінального торта Захера (рецепт якого зберігається в таємниці), одного з найвідоміших тортів у світі.
      Майстерність виготовлення та розфарбовування дивовиробу різних розмірів (від одного до трьох кілограмів) і справді треба осягнути власним досвідом. Адже, щоб лише вимісити, випекти та надати правильної форми великому медяникові, треба затратити три години. А після того як він вистоїться (щоб випарувався гарячий дух), ще п'ять годин триває процес нанесення узору поверх шоколадної глазурі. Випікання медяника — творчий прцес. Майстрині чаклують над створенням різнобарв'я кольорів, з вишивок, інших рукотворних виробів підбирають візерунки. Користуються і власноруч виготовленими трафаретами. А потім обговорюють випічку, першими оцінюють її неповторну красу, яка спокушає п'янкими ароматами, адже до складу виробу входить аж 16 компонентів.
      Треба сказати, що не всі, хто отримує такий подарунок, поспішають його одразу з'їсти. Оскільки медяник може зберігатися тривалий період і не псується, більшість довго тримає його на видному місці, щоб милував зір.
      Останнім часом стало традицією випікати і розфарбовувати медяник на ювілеї подружнього життя (10, 15, 25, 50 років), а також ювілейні дні народження.
      На сьогодні у В. Бичкові небагато майстринь володіють секретом медяника. Найбільш відома майстриня, яка випікає цей чудовий витвір мистецтва, зберігаючи народні весільні традиції, — Маргарита Іванівна Гайналь.
 
      Якщо хочете скуштувати медяника чи замовити його на весілля або на будь-яку врочистість, на вас чекають за адресою:
Рахівський район, смт. Великий Бичків, вул.Миру, 11
Тел.: 0233-33-408, моб.тел.: +38-050-832-59-45

Т.В. Новицька, член Президії Товариства «Краяни Рахівщини», prokarpaty.info

Поиск туробъекта

Новости

Отзывы


 • Вікторія Олаг 26.11.2020 13:13
  Дякуємо за організацію екскурсій по Ужгороду, на чани і в Берегово. Все було ок! екскурсовод інтелегентний, начитаний молодий чоловік Юра дуже гарно розповідав, було цікаво! Дякую, що пішли нам на зустріч і тур зробили максимально бюджетним, при тому, що 2 екскурсії у нас були індивідуальні. Однозначно ...

  Подробнее...

   
 • людмила и вика 14.08.2020 00:16
  Доброі ночі ! 5 та 6 серпня 2020 відвідали Хуст та водоспад Шипіт , озеро Синевір . Екскурсіі були організовані , змістовні , цікаві . Ми із подругою отримали велике задоволення та море вражень від почутого і побаченого . Велика подяка менеджеру Оксані , яка увесь час була на зв"язку ,та гіду Сергію ...

  Подробнее...

   
 • Олександр 17.07.2020 20:17
  Взяв 2 екскурсії у Хуст до ооенів та сиру та у Воєводино з Підковою. Обидвома екскурсіями залишився задоволений, до плюсів можна віднести + малі групи + зручний транспорт + адекватні екскурсоводи (Сергій і Оксана показали себе професіоналами своєї справи і чудовими співбесідниками) + нормальні ціни + ...

  Подробнее...